Sprawdź aktualne promocje i oferty - kup voucher w naszym e-sklepie.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami - Gdańsk: +48 58 733 40 00 |   Warsaw: +48 22 257 66 99
Dołącz do nas:
  • Intercontinental Warszawa
  • Holiday Inn Warsaw
  • Holiday Inn Gdańsk
  • Intercontinental Warszawa
  • Holiday Inn Gdańsk
  • Holiday Inn Warsaw
IHG Rewards

Narodowe Muzeum Morskie

Proszę wybrać hotel
Proszę wybrać datę przyjazdu
Proszę wybrać datę wyjazdu

Nie lubisz korzystać z wyszukiwarek? Wypełnij krótki formularz,
a my skontaktujemy się z Tobą w celu znalezienia jak najlepszej oferty

Wypełnij formularz

Ośrodek Kultury Morskiej

Ośrodek Kultury Morskiej, jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce – jako jedyna placówka w kraju w kompleksowy i interaktywny sposób przekazuje wiedzę dotyczącą tematyki morskiej, wykorzystując techniki multimedialne.

Główną atrakcją OKM jest interaktywna sala „Ludzie-Statki-Porty”, gdzie uwagę zwraca przede wszystkim ogromny basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów. Goście Ośrodka mogą urządzić w nim regaty i sprawdzić, jak najlepiej ustawić żagiel względem wiatru lub próbować delikatnych manewrów na wodzie z użyciem holowników. 

Tutaj poznają także specyfikę pracy w porcie. Za pomocą wózka widłowego mogą załadować do kontenera towary – ryż, kakao, owoce. To jedyna w Polsce wystawa, na której wejdziemy na pokład mostku kapitańskiego i chwycimy koło sterowe, aby uratować widocznego w oddali (czyli na ekranie LCD) rozbitka.

Na drugim piętrze Ośrodka znajduje się wystawa „Łodzie ludów świata” z bogatą kolekcją łodzi – od eskimoskiego kajaka po wenecką gondolę.

https://www.nmm.pl/

Dystans: 250 m

Wiek: 4-101 lat

 

Statek-muzeum „Sołdek”

Pierwszy statek pełnomorski zbudowany w polskiej stoczni po II wojnie światowej. Wykonany w Stoczni Gdańskiej rudowęglowiec, o niespotykanej obecnie nitowano – spawanej konstrukcji, służył pod polską banderą od 1949 do 1980 r. W trakcie 1479 rejsów statek przewiózł ponad 3,5 miliona ton towarów, głównie węgla kamiennego i rudy żelaza, zawijając do 60 portów. Pod koniec 1980 r. „Sołdek” został wycofany ze służby w Polskiej Żegludze Morskiej i od 1985 r. pełni funkcję statku-muzeum. Zwiedzając „Sołdka” można poznać niemal wszystkie pomieszczenia zabytkowego parowca, m.in. maszynownię, kabiny oficerów i marynarzy oraz mostek kapitański.

https://www.nmm.pl/

Dystans: 1000 m

 

Spichlerze na Ołowiance

Trzy zabytkowe spichlerze „Panna”, „Miedź” i „Oliwski” są główną siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W ich wnętrzach zapoznasz się z wystawą pt. „Polacy na morzach świata”, prezentującą morską historię Rzeczpospolitej od czasów średniowiecznych po nam współczesne. Do najciekawszych eksponatów należą m.in. ładunek średniowiecznego statku handlowego zwanego „Miedziowcem” oraz artyleria, wyposażenie i rzeczy osobiste marynarzy ze szwedzkiego okrętu wojennego „Solen”, który zatonął na wodach Zatoki Gdańskiej w bitwie pod Oliwą, w 1627 r. Ponadto znajdziesz tutaj liczne modele okrętów i statków oraz Galerię Morską, z pracami malarstwa m.in. Ajwazowskiego, Ruszczyca, czy Malczewskiego.

https://www.nmm.pl/

Dystans: 900 m

IHG partners