Sprawdź aktualne promocje i oferty - kup voucher w naszym e-sklepie.
Do you have any questions? contact us - Gdańsk: +48 58 733 40 00 |   Warsaw: +48 22 257 66 99
Join us:
  • Intercontinental Warszawa
  • Holiday Inn Warsaw
  • Holiday Inn Gdańsk
  • Intercontinental Warszawa
  • Holiday Inn Gdańsk
  • Holiday Inn Warsaw
IHG Rewards
HOLIDAY INN GDAŃSK – CITY CENTRE

ENGAGEMENT IN SUSTAINABILITY

At IHG Hotels & Resorts, our purpose is to deliver True Hospitality for Good. To achieve this we work together to care for our people and communities, while preserving the planet. Guided by our respectful and responsible culture, we’re embarking on a 10-year action plan to ensure the beauty of travel, right now and long into the future. We call this Journey to Tomorrow.

Our goal is to help shape the future of responsible travel together with those who stay, work and partner with us. We will support our people and make a positive difference to local communities, while preserving our planet’s beauty and diversity…not just today but long into the future

Sustainable development initiatives at Holiday Inn Gdańsk – City Center:

GREENER STAY

Wiemy, że zrównoważony rozwój środowiska jest dla Ciebie tak samo ważny, jak dla nas wszystkich pracujących w Holiday Inn Gdańsk – City Centre.

Dlatego na co dzień staramy się podejmować wiele działań, aby respektować te wartości i chronić nasze środowisko.

Jeśli chcesz chronić środowisko razem z nami, oszczędzając wodę oraz energię podczas zameldowania możesz zrezygnować z usługi sprzątania pokoju.*

W zamian za pomoc w ochronie środowiska zaprosimy Cię na zupę dnia, kieliszek wina, kawę lub herbatę. Wybór będzie należał do Ciebie!

*Obowiązuje dla pobytów dłuższych niż jedna noc

DSC_0093
DSCF1845

POSADŹMY RAZEM DRZEWO

Sadzenie drzew to nie tylko akt dbałości o środowisko, neutralizowanie śladu węglowego, ale także sposób na wspólną odpowiedzialność za naszą planetę. Pragniemy, aby nasza wspólna podróż miała pozytywny wpływ na świat, dlatego za każde 5 nieposprzątanych pokoi dla rezerwacji grupowych, sfinansujemy zakup i posadzenie nowego drzewa. Razem możemy sprawić, że nasz świat będzie piękniejszy i bardziej zielony dla przyszłych pokoleń. Dołączcie do naszej akcji!

Szczegóły:

 • inicjatywa dotyczy rezerwacji grupowych 

 • minimum pobytu grupy w hotelu to 2 noce

 • program niesprzątania pokoju obejmuje wszystkie pokoje należące do grupy.

GREEN KEY

Certyfikat Green Key jest międzynarodowym, wiodącym standardem doskonałości w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważone funkcjonowanie obiektów w branży turystycznej. To prestiżowe oznaczenie ekologiczne jest jednocześnie zobowiązaniem przedsiębiorstw to tego, że ich obiekty spełniają surowe kryteria określone przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE). Green Key oznacza zapewnienie dla gości obiektu, że decydując się na pobyt, wspierają ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Certyfikat Green Key jest przyznawany w 60 krajach.

Screenshot 2024-05-29 073203

POZOSTAŁE DZIAŁANIA

Redukcja zużycia wody
Wprowadziliśmy narzędzia, które minimalizują zużycie wody bez wpływu na komfort gości.

Redukcja zużycia plastiku 
Wyeliminowaliśmy plastikowe butelki, opakowania i jednorazowe przybory łazienkowe, zastępując je ekologicznymi alternatywami.

Kupowanie żywności od lokalnych dostawców
co zwiększa wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, minimalizuje wpływ transportu żywności na środowisko i wspiera lokalne społeczności

Zaangażowanie społeczne
Aktywnie uczestniczymy w inicjatywach, takich jak Dzień Ziemi, aby wspierać ochronę środowiska.

Efektywność energetyczna i redukcja emisji dwutlenku węgla
 Wdrożyliśmy rozwiązania zmniejszające zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Edukacja pracowników
Edukujemy i zachęcamy naszych pracowników do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska.

IHG partners